https://szakalmetal.eu/hr/?catid=95&id=1661%3Aanglerm&view=article#sigFreeId856ecc2f03
Angler Máté - Szakál Metal - Trabant, H/2 kategória
2013
- III. Bánkuti László Emlékkupa, "A" kategória 1. helyezés
2012
- II. Bánkuti László Emlékkupa, Kat. 3. helyezés
- TME Rally Sprint 3. futam: Kurd-Lengyel, H/2 Kat. 3. helyezés
- TME Rally Sprint 4. futam: Csóka Bosch Car Service Kupa Nagynyárád, H/2 Kat. 1. helyezés
- Hőgyész-Gyönk TME 5. futam: H/1 Kat. 2. helyezés
- Kincsesbánya H/1 kat. 1. helyezés
Angler Máté: "Porrogszentkirályon szept. 15-16-án sajnos kiestem, váltóhiba miatt. Kincsesbányán okt. 13-14-én nyertem a kategóriát, így a nEXT Rally Sprint Bajnokság H/1 Kategóriában bajnokok lettünk! Köszönet Szakál-Met-Al Zrt.-nek, és mindenkinek aki segített!"
Gratulálunk!
Angler Máté sprintbajnok lett
Idén indult először a hazai sprintbajnokságban a galamboki Angler Máté és olyan sikerrel, hogy a dobogó legfelső fokára állhatott fel.
Angler Máté a Zalai Hírlap felfedezettje, éppen e hasábokon írtunk terveiről május negyedikei lapszámunkban. Akkor elmondta: Volkswagen GTI tárcsafékekkel és Mercedes rugókkal felszerelt, 1989-es évjáratú Trabantját céltudatosan készítette fel versenyekre. Azóta eltelt fél év és lám: a kitartó munka meghozta gyümölcsét.
http://zaol.hu/loero/angler-mate-sprintbajnok-lett-az-elso-evben-1440794
Régebbről: Cikk az autóról a Zalaihírlapban
A most alakult zalakarosi Pro-Log Autósport Egyesület színeiben versenyző fiatalember rövid idő alatt saját igényeihez igazította a Trabit, s a múlt hét végén Nagykanizsán megrendezett II. Bánkuti László Emlékkupán be is mutatkozott vele versenykörülmények között. Ráadásul nem is debütált rosszul, hiszen kategóriájában elcsípte a harmadik helyet.
– Először is bukócsővel szereltem fel, mert az ralisprint versenyekre elengedhetetlen – mesélt az átalakítás részleteiről a fiatalember, aki egyébként civilben informatikus. – Eddig ralin még nem indultam, május 25-én először veszek majd részt a versenyág küzdelmében Hőgyészen. Nagyon remélem, hogy ott is sikeresek leszünk. Igaz, hogy négy-öt trabantos versenyző van csak az országban, de nehéz köztük érvényesülni. Én mégis bizakodó vagyok. Az autót teljesen átalakítottam, elöl Volkswagen Golf GTI tárcsafékeket és a gyári 10-11 laprugóval szemben 13-at szereltem be, hátulra pedig Mercedes-rugók kerültek. A motor egy három- felömlős, úgynevezett A-s Trabant-motor, ami azt jelenti, hogy a huszonhét lóerős gyári teljesítményt csaknem megkétszereztük, hiszen 45 leadására is képes. Plusz motorkitámasztásokat kellett beépíteni, menet közben nehogy kicsavarodjon az „erőmű”.
Belül a versenyautó esetében kötelező áramtalanító, sportkormány, a csillogást kiküszöbölő úgynevezett flokkolt, azaz bársonnyal bevont műszerfal és négy ponton rögzítő biztonsági öv fogadja a vezetőt és a navigátort. A műszerfal különlegessége a digitális fordulatszámmérő, ami ma már ritkaságnak számít – sokan összetévesztik a minden Trabantban megtalálható átfolyásmérővel.
http://zalaihirlap.hu/loero/20120504_t_ragacs