Continental gumiabroncsok akciója a Szakál Metalnál
Az akció csak Continental személygépjármű gumiabroncs vásárlása esetén érvényes. Az akció pontos részleteiről érdeklődjön kollégáinknál!

Continental

Az 1871-es megalapítása óta a hannoveri székhellyel rendelkező vállalat a világ egyik vezető és nemzetközileg is elismert autóipari beszállítójává fejlődött. A cég kezdetben kizárólag abroncs- és gumiipari termékeket állított elő, mára azonban komplex termékportfoliójának köszönhetően az autóipar egyik meghatározó szereplője.
 

A Continental részvénytársaságot kilenc hannoveri illetőségű bankár és gyáriparos alapította. Az akkori 300 ezer talléros alaptőke mai vásárlóereje megközelítőleg 6,3 millió euró. A hannoveri anyavállalatnál dolgozó hozzávetőlegesen 200 munkavállaló többek között különböző lágygumiból készült termékeket – például melegítőpalackokat, játék babákat és más gumírozott anyagokat – és tömörgumi-abroncsokat gyártott kocsikhoz és kerékpárokhoz. Az árbevétel az 1880-as években durván 3,3 millió márka volt. Ennek a mai vásárlóereje kb. 21,5 millió euró. Összehasonlításképpen, 2014-ben a Continental konszern forgalma meghaladta a 34,5 milliárd eurót.
 

Az 1920-as évek végén a német gumiipar legjelentősebb képviselői "Continental Gummi-Werke AG" néven egyesültek. Az így létrejövő új vállalat termelését szinte csak Németországra korlátozta, azonban exporttevékenysége folyamatosan növekedett. Ebből a koncepcióból csak az 1980-as évek elején tört ki, amikor tudatosan elkezdte kiépíteni globális termelő- és kereskedelmi hálózatát. Az amerikai Uniroyal Inc. európai abroncstevékenységének megszerzésével, az észak-amerikai General Tire abroncsgyártó cég átvételével, valamint a portugál Mabor és a cseh Barum többségi tulajdonának megvásárlásával a Continental nemzetközi tevékenységét Európa határain túl is kiterjesztette. A munkavállalói létszám adatai is ezt a fejlődést támasztják alá. Míg az 1990-es évek elején az 51.000 foglalkoztatott nagyjából egyenlő arányban oszlott meg Németország és a világ más részei között, addig ma a 200.000 fős munkavállalói létszám "csak" mintegy 30%-a német alkalmazott.
 

Az 1990-es évek végén a Continental konszern új stratégiát dolgozott ki. Ezt 1998-ban az ITT Industries Automotive Brake & Chassis (Teves) megvásárlásával kezdte el. A következő jelentős lépés 2001-ben történt, amikor a Daimler cégcsoporttól megvásárolta a Temic nemzetközi elektronikai szakvállalatot. A Continental ezzel diverzifikálta üzleti tevékenységét, hogy így növelje ellenálló képességét az autóipar egyes területeinek ciklikusságával szemben. A 2006-os akvizíció a Motorola autóelektronikai üzletágával jelentősen bővítette a Continental tevékenységét, elsősorban a telematika területén. A vállalat történetének eddigi legnagyobb akvizíciója a Siemens VDO Automotive AG felvásárlása volt. Ezzel a lépéssel a vállalat a globális autóipari beszállítók elitklubjának lett a tagja, ugyanakkor erősítette piaci pozícióját Európában, Észak Amerikában és Ázsiában is.

A Continental már kezdettől fogva kimagasló technológiai felkészültséggel rendelkezett. 1904-ben a világon elsőként mintázattal rendelkező személygépjármű-abroncsot, 1908-ban túrakocsik számára leszerelhető keréktárcsát fejlesztett ki, 1943-ban pedig szabadalmaztatta a tömlő nélkül szerelt abroncsot. Utóbbi sorozatgyártását még ebben az évben első német vállalatként kezdte meg. 1932-ben Continental-Schwingmetall néven új termék jelent meg a piacon. A gumírozott fém alkatrészek lehetővé teszik a motor rezgésének és zajszintjének csillapítását.

Continental

A Continental ma olyan technológiai felkészültséggel, folyamatkompetenciával és termelési potenciállal rendelkezik, amely a világ vezető vállalatai közé emeli. A Continental 1998-ban mutatja be, majd kezdi meg úttörőként az Elektronikus Menetstabilizáló Rendszer (ESC) sorozatgyártását. Ebben az évben az ESC negyedik generációs modelljének, az MK 100®-nak sorozatgyártását kezdték meg. Csak Németországban, az újonnan forgalomba helyezett gépjárművek már 80%-a rendelkezik valamelyik gyártó ESC-rendszerével. A Continental termékportfoliójában már 1997-ben megtalálhatóak voltak a hibridtechnológia különböző elemei. 2009-ben a világon elsőként kezdte meg a hibrid járművekben használt lítium-ion akkumulátorok sorozatgyártását. A környezet¬barát nyomókendőket, melyek oldószermentesek, ezért a nyomdaipari gépek működése során keletkező CO2-kibocsátás mértékét 70%-kal csökkentik a hagyományos nyomókendők használatához képest, az "Év ötlete 2011" díjjal tüntették ki. A Continental innovációs képességét minden évben számos új szabadalom bejelentése bizonyítja.
 

Jelenleg a hannoveri központ több mint 6.500 munkavállalót foglalkoztat. Ezen felül itt található a konszern gumiipari divíziójának három üzletága – Személy- és kistehergépjármű-abroncsok, Haszongépjármű-abroncsok és ContiTech –, valamint a központi adminisztráció, a Kutatási és Fejlesztési részleg és számos termelőegység is. Ezen felül Hannoverben fejlesztik és tesztelik az abroncsokat, de gyártanak itt többek között a felfüggesztéshez különböző alkatrészeket, a motor rezgését és zajszintjét csökkentő elemeket, hajtástechnikai elemeket – például ékszíj, fogasszíj, bordásékszíj –, hagyományos és elektronikus légrugó-rendszereket és modulokat.
 

 


A Continental Magyarországon jelenleg öt vállalattal, hét telephelyen képviselteti magát, és közel 6.100 munkatársat foglalkoztat. Négy divíziója (Interior, Chassis & Safety, Powertrain, ContiTech) végez gyártó- és szoftverfejlesztési tevékenységet Budapesten, Veszprémben, Szegeden, Makón, Vácott, Nyíregyházán. A gumiabroncs divízió 1991 óta van jelen a magyar piacon értékesítési irodával és regionális abroncsraktárral.

Continental